Badanie usg zwierząt wykonywane jest bardzo często w gabinetach weterynaryjnych, gdyż daje ono pełen obraz stanu narządów wewnętrznych zwierzaka. Lekarz, który chce upewnić się, że z psem jest wszystko w porządku lub też ma pewne podejrzenia co do jego stanu zdrowia może zlecić wykonanie takiego właśnie badania. Jeżeli właściciel chce na własną rękę skorzystać z takiej usługi, musi się odpowiednio do tego przygotować. Czasami potrzebne jest bowiem odpowiednie skierowanie od weterynarza.

Jakie narządy może zbadać lekarz podczas badania usg zwierząt?

Ze względu na dużą dokładność, krótki czas trwania, a także gwarancję skuteczności badanie usg zwierząt jest jednym z najczęściej wykonywanych badań weterynaryjnych. Podczas przeprowadzania go można zapoznać się dokładnie ze stanem niemalże każdego układu wewnętrznego u psa. Przykładem może być badanie układu moczowego, pokarmowego, a także rozrodczego. Weterynarz może również przeprowadzić wycinkowe badanie USG, które ma na celu przybliżenie stanu konkretnego narządu. W ten sposób lekarz może przyjrzeć się dokładnie wątrobie, trzustce, pęcherzowi moczowemu czy jajnikom i innym narządom. Istnieje także możliwość wykonania ogólnego badania jamy brzusznej, które pozwala poznać stan wielu układów i narządów psa jednocześnie.

Więcej na: https://weterynariaradosc.com.pl/usg-zwierzat

Czy badanie usg zwierząt jest bezbolesne?

Z pewnością wielu właścicieli psów odetchnie z ulgą na wieść o tym, że badanie usg zwierząt nie sprawia zwierzakom żadnego bólu. Badanie to tak samo, jak w przypadku ludzi jest bezbolesne i dość komfortowe. Nie ma, więc mowy o cierpieniu psa czy też jego dyskomforcie. Wystąpić może jedynie stres i lęk, który jest normalną reakcją u zwierzaka.