Etui na telefon przeważnie znajduje się w zakupionym zestawie, jednak jest to etui podstawowe. Wartość telefonów coraz częściej przekracza tysiąc, a nawet dwa tysiące złotych. Wzmocnione i dopasowane oryginalne etui pozwoli uniknąć ogromnych szkód i wydatków na ewentualne naprawy telefonu.

Czy tylko oryginalne etui Apple, Samsung lub Huawei są warte pieniędzy?

Oczywiście nie jest prawdą, że tylko i wyłącznie oryginalne, wyprodukowane przez producenta telefonu etui spełni surowe wymagania i zapewni wysokie standardy jeśli chodzi o zabezpieczenie i użytkowanie telefonu. Są firmy, które na przestrzeni lat wyspecjalizowały się w projektowaniu etui dla rozmaitych marek, samemu nie produkując telefonów – są to nieliczne firmy, ale potrafią one należycie i bardzo precyzyjnie projektować etui pod każdy, nawet najmniejszy model popularnej serii. To ważne, ponieważ producenci smartfonów bardzo często na podstawie jednego flagowego modelu przygotowują potem od 5 do nawet 10 wariacji sprzętowych i designerskich, które różnią się np. o 1 milimetr grubości, wysokości czy szerokości. A ponieważ tylko i wyłącznie perfekcyjnie dopasowane i idealnie przylegające do telefonu etui spełnia swoje wymogi – poświęcić trzeba odpowiednio dużo uwagi, aby sięgnąć po etui Apple czy też Samsung pod konkretny wariant z rodziny produktów.

Sprawdź etui na: https://xwing.pl/APPLE-c2785

Czy warto kupować etui do smartfonów w Internecie?

Wielu klientów zastanawia się, czy warto zamówić etui Apple z Internetu, albowiem ceny produktów kupowanych online bywają o kilkadziesiąt procent korzystniejsze aniżeli ceny tych etui i innych akcesoriów telefonicznych w punktach stacjonarnych. Jak zwykle – diabeł tkwi w szczegółach i najważniejsze jest wybranie z oferty dokładnie takiego etui, który zaprojektowane i wyprodukowane zostało wyłącznie z myślą o naszym, konkretnym rodzaju i modelu telefonu. Kluczowe mogą być tutaj nie tylko nazwy rynkowe telefonów, takie jak „ace”, „pro” czy „X”, ale precyzyjne numery seryjne i kody ukryte w oprogramowaniu telefonu lub wybite na trwałe na jego korpusie czy też pod baterią. Jeśli użytkownik ma problem ze znalezieniem niezbędnych informacji w telefonie na ten temat, powinien rozważyć wizytę w punkcie handlowym producenta lub sprzedawcy telefonów, aby tam dopasować idealne etui pod swój model, a następnie poszukać konkretnego modelu online.